si
22. Pohod po sledeh soške fronte 2019

22. Pohod po sledeh soške fronte 2019

Spoznajte Komenski Kras po sledeh Soške fronte. Kraška vasica Brestovica pri Komnu leži na nekdanji frontni črti, o čemer pričajo številne kaverne in strelski jarki ob poti pohoda. Razgibana pot je speljana po pokrajini, ki je v tem času rdeče obarvana z rujem in ponuja prelepe razglede na Julijske Alpe in morje. Povzpeli se boste na Grmado in obiskali Kohišče, nekdanji pastirski zaselek devinskih grofov.

Ob poti vam bodo domačini ponudili okrepčila, na cilju krožne poti pa vas bosta pričakala kraška jota s klobaso in kraški teran. Na stojnicah boste lahko okušali tudi druge domače dobrote in kupili lokalne kmetijske pridelke.

Turistično društvo Brest
M: +386 40 815 552
E: stane.svigelj@siol.net

Kaj se dogaja na Krasu?

Ne prezrite zanimivih dogodkov, ki jih navdihuje tradicija in bogatijo pristni okusi lokalnih dobrot ...

Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje in spremljanje statistike obiska.

Z izborom opcije "strinjam se" se strinjate z uporabo piškotkov. V primeru nestrinjanja izberite opcijo "ne strinjam se".Več o tem
Ne strinjam se Strinjam se